Złuszczanie kawasami – odnowa skóry i usuwanie przebarwień
Kwas glikolowy
Kwas glikolowy działa na zasadzie rozluźniania łączeń międzykomórkowych w martwym naskórku. Dzięki temu niepotrzebne, martwe komórki mogą być złuszczone. Dodatkowo także pory są głęboko oczyszczane. Zabieg kwasem glikolowym usuwa to, co niepotrzebne w skórze, głęboko oczyszcza pory skóry, a także mobilizuje komórki skóry do regeneracji. Kwas glikolowy poprawia także krążenie krwi w skórze. To z kolei sprawia, że produkcja elastyny i kolagenu w skórze się zwiększa, poprawiając sprężystość i napięcie skóry.
Po zabiegu skóra jest świeża, pozbawiona martwych komórek. Jest także zdrowa i nawilżona, dzięki lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu. Zmarszczki są mniej widoczne. Po tak dokładnym i głębokim oczyszczeniu skóra ma mniejsze skłonności do niedoskonałości, pryszczy i zaskórników. Pory także się zwężają. Mimo wszystkich korzyści, trzeba jednak pamiętać o szczególnej pielęgnacji po takim zabiegu.
Bardzo korzystne jest połączenie peelingu kwasem glikolowym z terapią nawilżającą lub odżywiającą skórę. W momencie dość silnego złuszczenia dużo lepiej wchłaniają się substancje odżywiające lub odmładzające skórę.
Po zabiegu kwasem glikolowym trzeba pamiętać, aby wyjątkowo delikatnie traktować skórę, pozbawioną warstwy martwego naskórka, tworzącego zwykle barierę ochronną. Ważna jest ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Należy więc stosować krem z filtrem przed każdym wyjściem na zewnątrz, niezależnie od pory roku. Ze względu na możliwe podrażnienia słoneczne dobrze jest wybrać na zabieg jesień, kiedy jest najmniejsze nasłonecznienie.
Kwas migdałowy
Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym.
W efekcie tego działania następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy łączy się z preparatami nawilżającymi skórę. Zależnie od wymagań i potrzeb skóry można łączyć w jednym zabiegu kwas migdałowy np. z pirogronowym (działa antybakteryjnie) oraz z mikrodermabrazją, czyli mechanicznym złuszczaniem skóry).
Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane zwłaszcza przy cerach problematycznych: wrażliwej, naczyniowej, mieszanej oraz trądzikowej. Jest też bardzo dobry do cery dojrzałej. Kwas migdałowy łączy bowiem łagodne działanie ze skutecznością. Po zabiegach kwasem migdałowym poprawia się stan skóry wrażliwej, która przestaje reagować tak burzliwie na czynniki zewnętrzne. Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała robi się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Cera każdego rodzaju jest wyraźnie wygładzona i rozjaśniona. Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).
Już po pierwszym złuszczaniu skóry kwasem migdałowym widać efekt. Ale najlepiej zrobić serię sześciu zabiegów w odstępie tygodnia. Taka kuracja sprawi, że rezultat czyli rozjaśnienie i odnowa skóry, obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu oraz nawilżenie skóry utrzyma się przez dłuższy czas. Kuracje złuszczania kwasem migdałowym warto robić dwa razy do roku. Podczas kuracji i dwa-trzy tygodnie po nie wolno się opalać, korzystać z solarium, a jeśli wychodzimy na słońce trzeba stosować kremy z filtrem co najmniej 25 SPF.
Kwas pirogronowy
Peeling pirogronowy poleca się przede wszystkim osobom, którym doskwierają: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, powierzchniowe zaburzenia pigmentacji skóry, a także zmarszczki. Dzięki swojej formule peeling pirogronowy przynosi efekty na każdym rodzaju skóry. Można go stosować na całym ciele, jednak najczęściej nakłada się go na twarz, plecy, dekolt, ramiona i dłonie.
Kwas pirogronowy jest obecny w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie. Posiada silne właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie osiąga się agresywnym złuszczaniem. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne, i co istotne, bezbolesne.
Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.
Kwas pirogronowy hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Taki kwas to świetna alternatywa dla świecącej się i zanieczyszczonej skóry, ponieważ nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii, szczególnie tych odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe. Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i dokładnie usuwa zanieczyszczenia. Koloryt skóry wyrównuje się, a plamy i przebarwienia są mniej widoczne.
Należy zwrócić uwagę na to, że ze względu na swoje wyjątkowe właściwości kwas pirogronowy, jako jeden z niewielu produktów stosowanych w kosmetologii, może być użyty w przypadku skór ze zmianami ropnymi oraz siecią rozszerzonych naczyń.
Ogólne zalecenia po zabiegu to:
-
zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
-
stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
-
zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni,
-
aby utrzymać i wzmocnić efekt działania peelingu warto stosować kremy z wit. C dwa razy dziennie,
-
makijaż można nałożyć po 24 godzinach od zabiegu
-
bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
-
wskazane intensywne nawilżanie skóry,
-
bezpośrednio po peelingu dla podtrzymania jego efektu można wykonać zabiegi kosmetyki leczniczej;
Kwas mlekowy
Kwas mlekowy zwiększa skuteczność kosmetyków pielęgnacyjnych, działa antybakteryjnie i wpływa na produkcję kolagenu. Kwas mlekowy jest bezpieczny i nietoksyczny.
Kwas mlekowy w kosmetyce ma działanie przeciwstarzeniowe, złuszczające i nawilżające. Zabieg na bazie kwasu mlekowego sprawi, że skóra będzie delikatna, nawilżona i gładka. Kwas mlekowy nie ingeruje w głębokie warstwy skóry, można stosować go w codziennej pielęgnacji. Reguluje odnowę komórkową skóry - stymuluje produkcję ceramidów, dzięki którym skóra jest nawilżona i lepiej chroniona przed zbyt szybkim starzeniem. Kwas mlekowy usuwa zalegające warstwy skóry i zrogowaciały, przesuszony naskórek. Tak przygotowana skóra lepiej absorbuje składniki zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak kremy i maseczki. Kwas mlekowy pomaga odzyskać jędrność skóry, ponieważ pobudza produkcje kolagenu. Wygładza zmarszczki. Reguluje koloryt skóry. Działa antybakteryjnie i odblokowuje pory. Zapobiega powstawaniu skórnych wykwitów i ognisk zapalnych. Leczy trądzik i stany zapalne skóry. Kwas mlekowy w kosmetyce stosowany jest także jako środek na przebarwienia i plamy powstałe w efekcie niewłaściwej pielęgnacji lub opalania się w solarium.
Kwas mlekowy powinny stosować osoby z rozszerzonymi porami, przebarwieniami na twarzy i dłoniach oraz osoby z grubą warstwą zrogowaciałego naskórka na łokciach, stopach i kolanach. Kwas mlekowy wskazany jest także w przypadku skóry suchej, wymagającej nawilżenia, skóry zniszczonej zabiegami słonecznymi i skóry tłustej, trądzikowej. Kwas mlekowy nie jest zalecany osobom z łuszczycą, osobom uczulonym na preparaty z kwasami AHA (złuszczającymi skórę) oraz przy stanach zapalnych skóry.
Kwas TCA
Peeling chemiczny TCA kwasem trójchlorooctowym, usunie defekty z powierzchni Twojej skóry, zapewniając głębokie złuszczanie, regenerację i odnowę komórek. Zabieg zapewni Ci młody i zdrowy wygląd bez niedoskonałości.
Peeling TCA trójchlorooctowy to bezpieczna metoda dedykowana do każdego rodzaju skóry. Aktywny składnik w postaci kwasu TCA zapewnia doskonałe efekty zabiegów na twarz oraz pielęgnacji szyi, dekoltu oraz pleców.
Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest pochodną kwasu octowego, który znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Intensywność zabiegu dobierana jest w zależności od pożądanych efektów. Naturalne właściwości substancji wykazują silne działanie złuszczające poprzez aktywne i bezpośrednie oddziaływanie na naskórek oraz penetrację do warstwy brodawkowatej skóry właściwej.
Peeling TCA trójchlorooctowy to najsilniejszy i jednocześnie najskuteczniejszy zabieg kwasem głębokiego złuszczania naskórka. Po aplikacji preparatu TCA dochodzi do koagulacji białek naskórka, która objawia się jego zbieleniem lub zeszronieniem. Takie zjawisko świadczy o dobrze wykonanym peelingu oraz jego równomiernym i głębokim działaniu.
Delikatne pieczenie ustępuje po kilku, a zbielenie po kilkunastu minutach. Po 2-3 dniach od wykonania zabiegu następuje złuszczanie, które może trwać od 7 do 14 dni. Po 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Zaletą peelingu kwasem trójchlorooctowym jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, które następują często już po pierwszym zabiegu.
Peeling TCA kwasem trójchlorooctowym:
-
stymuluje i przyspiesza naturalne procesy odnowy komórkowej
-
zapewnia szybką i skuteczną regenerację
-
spłyca zmarszczki oraz nierówności naskórka
-
minimalizuje blizny potrądzikowe
-
redukuje hiperkeratozy
-
wyrównuje koloryt cery
PEELING TCA TRÓJCHLOROOCTOWY – WSKAZANIA
-
zmarszczki powierzchowne
-
blizny potrądzikowe
-
trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórnikowy
-
rogowacenie starcze
-
plamy soczewicowate
-
posłoneczne uszkodzenia skóry
PEELING KWASEM TCA TRÓJCHLOROOCTOWYM – PRZECWWSKAZANIA
-
ekspozycja na słońce
-
melazma (możliwość wystąpienia stanów zapalnych, opóźniających proces gojenia się skóry)
-
okres ciąży i laktacji
-
opryszczka
-
doustna terapia pochodnymi witaminy A
-
stan po zabiegu chirurgicznym (2 miesiące)
-
choroby autoimmunologiczne typu kolagenoza i pęcherzyca
-
alergie skórne
-
przerwanie ciągłości naskórka
-
stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
-
liczne znamiona melanocytowe
-
liczne teleangiektazje
-
ciężkie postacie trądziku (wymagające leczenia farmakologicznego)
-
choroby nowotworowe
Odzyskaj gładką skórę bez przebarwień – ciesz się młodą i jędrną cerą!
Wybierz najskuteczniejszy peeling złuszczający dla siebie.
Zapraszamy po szybkie efekty!