Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego  oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.

Popularną praktyką w salonach kosmetycznych jest poddanie się zabiegowi peelingu kawitacyjnego tuż przed rozpoczęciem innego zabiegu kosmetycznego. Skóra po peelingu kawitacyjnym jest bowiem odpowiednio oczyszczona, wygładzona i przygotowana na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych (np. ampułki czy maski nawilżającej). Dzięki temu, że peeling kawitacyjny usuwa martwe komórki skóry, wnikanie kosmetyków skóry do jej wnętrza staje się znacznie łatwiejsze.


Wskazania:
- przebarwienia
- zmarszczki
- trądzik
- cellulit
- szary koloryt skóry (skóra zatruta nikotyną)
- zsinienia i opuchlizna w okolicy oczu
- słabe odżywienie i regeneracja skóry


Przeciwwskazania:
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
- ciąża
- niewydolność krążenia
- stany gorączkowe
- ciężki stan ogólny
- obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby)
- nerwica wegetatywna znacznego stopnia
- osteoporoza

Jak często wykonywać zabieg?

Peeling kawitacyjny możemy wykonać jednorazowo, lub jeśli istnieje taka konieczność, raz w tygodniu przez okres kilku tygodni (warto zasięgnąć opinii kosmetologa). By cieszyć się gładką, zdrową skórą i podtrzymać efekt, warto poddawać się zabiegowi peelingu kawitacyjnego raz w miesiącu.